Salibandy Records

Tähän tilastoon on koottu PoPS-78:n seura- ja henkilökohtaiset ennätykset. Tilastossa on huomioitu sarjaottelut sekä karsintaottelut.

Päivitetty kauden 2019-20 jälkeen.

 

Menestys:

KAUSITASOSIJOITUSOVTHTM PMP

2016-2017

5. div

2. (9)

16

11

0

5

88

68

22

2016-2017

5. div

karsinta

1

0

0

1

4

7

0

2017-2018

5. div

1. (10)

18

12

3

3

112

57

27

2018-2019

4. div

3. (9)

16*

10

1

5

98

68

21

2019-204. div8. (11)16*4210697410

YHTEENSÄ

  

67

37

6

24

371

274

80

*= Otteluista on mitätöity 30.9.2018 pelattu ottelu PoPS-78 – JosBa II (14-3), koska Josba II luopui sarjasta. Henkilökohtaisissa tilastoissa ottelu on mukana.


**= Kausi jäi kesken Korona -viruksen vuoksi.






Henkilökohtaiset ennätykset

Yhdellä kaudella..

Eniten maaleja:30Mikko Hallikainen2017-18
Eniten syöttöjä:35Mikko Hallikainen
2017-18
Eniten pisteitä:65Mikko Hallikainen2017-18

 

Yhdessä ottelussa..

Eniten maaleja:5Mikko Hallikainen(SBS Karkein – PoPS-78 6-9 (2016-17))
Eniten syöttöjä:7Mikko Hallikainen(OuPa II – PoPS-78 2-13 (2017-18))
Eniten pisteitä:8 (4+4)Mikko Hallikainen(LeBa III – PoPS-78 1-13 (2017-18))

 

 Eniten otteluita, TOP 5:

 

1.Antti Romppainen

67

2.Jussi Mertanen

 61

3.Toni Kukkonen

57

4.Markku Leskinen 56
 5.Teemu Hallikainen
Mikko Mertanen
43

 

Eniten maaleja, TOP 5:

 

1.Antti Romppainen

78

2.Mikko Hallikainen

75

3.Niko Tiilikainen

42

 4.Teemu Hallikainen

35

Ville Vikström 35

 

Eniten syöttöjä, TOP 5:

 

1.Mikko Hallikainen

93

2.Niko Tiilikainen

33

3Jussi Mertanen 31
4.Antti Romppainen

30

5.Teemu Hallikainen

23

 

Eniten rangaistusminuutteja, TOP 5:

 

1.Mikko Mertanen

43

2.Aki Tahvanainen

37

3.Erno Pennanen35
4.Jussi Mertanen

28

 Markku Leskinen

 28

 

Pelaajatilastot 2016-20:

EtunimiSukunimi KaudetOMSPMinP/O
MikkoHallikainen446759316843,65
AnttiRomppainen467783010861,61
NikoTiilikainen34241337461,76
TeemuHallikainen452352358161,12
VilleVikström341352257121,39
JussiMertanen461173148280,79
AapoMakkonen33219113020,94
VilleKettunen22013102341,15
MikkoMertanen45281321430,40
AkiTahvanainenkp / mv34881220370,42
JarkkoSimonen21371320101,54
MikkoSokkanen4471552060,43
ToniKukkonen45712618180,32
MarkkuLeskinen45631215280,27
PasiVoutilainenkp/mv341781540,37
TuomasKortelainen221491320,62
ErnoPennanen438268350,21
AnttiÅke1606601,00
JussiReijonen33704460,11
JoonasJaskari1902200,22
Veli-JuhaniLaunonen22220240,09
AnttiNuutinen11611200,13
IljaPöyhönenmv44001120,03
MarkusSaleva11301100,08
KarriAspelund11100000,00
KeijoHeikkinenmv22000000,00
JussiKaimomv1300000,00