Salibandy Records

Tähän tilastoon on koottu PoPS-78:n seura- ja henkilökohtaiset ennätykset. Tilastossa on huomioitu sarjaottelut sekä karsintaottelut.

Päivitetty kauden 2018-19 jälkeen.

 

Menestys:

KAUSITASOSIJOITUSOVTHTM PMP

2016-2017

5. div

2. (9)

16

11

0

5

88

68

22

2016-2017

5. div

karsinta

1

0

0

1

4

7

0

2017-2018

5. div

1. (10)

18

12

3

3

112

57

27

2018-2019

4. div

3. (9)

16*

10

1

5

98

68

21

YHTEENSÄ

  

51

33

4

14

302

200

70

*= Otteluista on mitätöity 30.9.2018 pelattu ottelu PoPS-78 – JosBa II (14-3), koska Josba II luopui sarjasta. Henkilökohtaisissa tilastoissa ottelu on mukana.




Henkilökohtaiset ennätykset

Yhdellä kaudella..

Eniten maaleja:30Mikko Hallikainen2017-18
Eniten syöttöjä:35Mikko Hallikainen
2017-18
Eniten pisteitä:65Mikko Hallikainen2017-18

 

Yhdessä ottelussa..

Eniten maaleja:5Mikko Hallikainen(SBS Karkein – PoPS-78 6-9 (2016-17))
Eniten syöttöjä:7Mikko Hallikainen(OuPa II – PoPS-78 2-13 (2017-18))
Eniten pisteitä:8 (4+4)Mikko Hallikainen(LeBa III – PoPS-78 1-13 (2017-18))

 

 Eniten otteluita, TOP 5:

 

1.Antti Romppainen

52

2.Jussi Mertanen

 49

3.Toni Kukkonen

44

Mikko Mertanen


 5.Markku Leskinen43

 

Eniten maaleja, TOP 5:

 

1.Mikko Hallikainen

67

2.Antti Romppainen

65

3.Niko Tiilikainen

36

 4.Teemu Hallikainen

34

5.Ville Vikström 24

 

Eniten syöttöjä, TOP 5:

 

1.Mikko Hallikainen

83

2.Antti Romppainen

28

3Jussi Mertanen

4.Niko Tiilikainen

24

5.Teemu Hallikainen

22

 

Eniten rangaistusminuutteja, TOP 5:

 

1.Mikko Mertanen

39

2.Aki Tahvanainen

31

3.Markku Leskinen22
4.Jussi Mertanen

18

 5.Toni Kukkonen

 14

 

Pelaajatilastot 2016-19:

EtunimiSukunimi KaudetOMSPMinP/O
IljaPöyhönenmv32400020,00
PasiVoutilainenkp/mv341781540,37
MikkoSokkanen3391451960,49
MikkoMertanen34471320390,45
TeemuHallikainen342342256101,33
JussiReijonen22904420,14
KeijoHeikkinenmv22000000,00
MikkoHallikainen338678315023,95
MarkkuLeskinen34331013220,30
AkiTahvanainenkp / mv2335914310,42
JussiMertanen349162844180,90
VilleVikström22524143881,52
AnttiRomppainen35265289311,79
ErnoPennanen336257100,19
NikoTiilikainen23336246061,82
ToniKukkonen34410616140,36
AnttiÅke1606601,00
AapoMakkonen2161241621,00
JoonasJaskari1902200,22
MarkusSaleva11301100,08
JarkkoSimonen1334742,33
TuomasKortelainen181670,88
Veli-JuhaniLaunonen1120000,00
VilleKettunen111961541,36