Salibandy Records

Tähän tilastoon on koottu PoPS-78:n seura- ja henkilökohtaiset ennätykset. Tilastossa on huomioitu sarjaottelut sekä karsintaottelut.

Päivitetty kauden 2017-18 jälkeen.

 

Menestys:

KAUSI TASO SIJOITUS O V T H TM   PM P

2016-2017

5. div

2. (9)

16

11

0

5

88

68

22

2016-2017

5. div

karsinta

1

0

0

1

4

7

0

2017-2018

5. div

1. (10)

18

12

3

3

112

57

27

YHTEENSÄ

   

35

23

3

9

204

132

49

Henkilökohtaiset ennätykset

Yhdellä kaudella..

Eniten maaleja: 30 Mikko Hallikainen 2017-18
Eniten syöttöjä: 35 Mikko Hallikainen
2017-18
Eniten pisteitä: 65 Mikko Hallikainen 2017-18

 

Yhdessä ottelussa..

Eniten maaleja: 5 Mikko Hallikainen (SBS Karkein – PoPS-78 6-9 (2016-17))
Eniten syöttöjä: 7 Mikko Hallikainen (OuPa II – PoPS-78 2-13 (2017-18))
Eniten pisteitä: 8 (4+4) Mikko Hallikainen (LeBa III – PoPS-78 1-13 (2017-18))

 

 Eniten otteluita, TOP 5:

 

1. Antti Romppainen

35

Pasi Voutilainen

3. Teemu Hallikainen

32

Jussi Mertanen

 5. Mikko Mertanen 31
   Mikko Hallikainen  

 

Eniten maaleja, TOP 5:

 

1. Mikko Hallikainen

50

2. Antti Romppainen

44

3. Teemu Hallikainen

27

 4. Niko Tiilikainen

20

5. Mikko Sokkanen  12

 

Eniten syöttöjä, TOP 5:

 

1. Mikko Hallikainen

67

2. Antti Romppainen

19

3. Jussi Mertanen

18

4. Teemu Hallikainen

15

5. Niko Tiilikainen

11

 

Eniten rangaistusminuutteja, TOP 5:

 

1. Mikko Mertanen

31

 

2. Aki Tahvanainen

29

3. Markku Leskinen 18
4. Jussi Mertanen

10

Erno Pennanen

 

Pelaajatilastot 2016-18:

EtunimiSukunimi KaudetOMSPMinP/O
IljaPöyhönenmv21900000,00
PasiVoutilainenkp/mv235681420,40
MikkoSokkanen2291251740,59
MikkoMertanen2317916310,52
TeemuHallikainen23227154281,31
JussiReijonen11603300,19
KeijoHeikkinenmv11200000,00
MikkoHallikainen231506711723,77
MarkkuLeskinen229369180,31
AkiTahvanainen118448290,44
JussiMertanen232101828100,88
VilleVikström18731001,25
AnttiRomppainen23544196361,80
ErnoPennanen230246100,20
NikoTiilikainen11820113121,72
ToniKukkonen230641060,33
AnttiÅke1606601,00
AapoMakkonen1661721,17
JoonasJaskari1902200,22
MarkusSaleva11301100,08