Salibandy Records

Tähän tilastoon on koottu PoPS-78:n seura- ja henkilökohtaiset ennätykset. Tilastossa on huomioitu sarjaottelut sekä karsintaottelut.

Päivitetty kauden 2021-22 jälkeen.

 

Menestys

KAUSITASOSIJOITUSOVTHTM PMP

2016-2017

5. div

2. (9)

16

11

0

5

88

68

22

2016-2017

5. div

karsinta

1

0

0

1

4

7

0

2017-2018

5. div

1. (10)

18

12

3

3

112

57

27

2018-2019

4. div

3. (9)

16*

10

1

5

98

68

21

2019-2020SUOMEN CUP2. kierros20026200
2019-2020**4. div8. (11)164210697410
2020-2021**4. div9. (10)8***11624373
2021-20224. div, lohko 215. (7)12615765813
20224. div, alempi jatkosarja2. (7)640244228

YHTEENSÄ

  

95

48

8

39

521

411

104

*= Otteluista on mitätöity 30.9.2018 pelattu ottelu PoPS-78 – JosBa II (14-3), koska Josba II luopui sarjasta. Henkilökohtaisissa tilastoissa ottelu on mukana.

**= Kausi jäi kesken koronaviruksen vuoksi.

***= PoPS-78 luovutti ottelunsa Pohjois-Karjalan pahentuneen koronavirustilanteen vuoksi kauden viimeiseksi jääneessä turnauksessa 21.11.20. Näin ollen kaksi ottelua kirjattiin PoPS-78:n tappioksi lukemin 0-5.



Henkilökohtaiset ennätykset

Yhdellä kaudella…

Eniten maaleja:30Mikko Hallikainen2017-18
Eniten syöttöjä:35Mikko Hallikainen
2017-18
Eniten pisteitä:65Mikko Hallikainen2017-18

 

Yhdessä ottelussa…

Eniten maaleja:5Mikko Hallikainen(SBS Karkein – PoPS-78 6-9 (2016-17))
Eniten syöttöjä:7Mikko Hallikainen(OuPa II – PoPS-78 2-13 (2017-18))
Eniten pisteitä:8 (4+4)Mikko Hallikainen(LeBa III – PoPS-78 1-13 (2017-18))

 

 Eniten otteluita, TOP 5:

 

1.Antti Romppainen

91

2.Jussi Mertanen

 84

3.Toni Kukkonen 77
4.Teemu Hallikainen70
 5.Markku Leskinen68

 

Eniten maaleja, TOP 5:

 

1.Antti Romppainen

102

2.Mikko Hallikainen

75

3.Teemu Hallikainen

55

3.Niko Tiilikainen

55

5.Ville Vikström39

 

Eniten syöttöjä, TOP 5:

 

1.Mikko Hallikainen

92

2.Niko Tiilikainen

49

3Antti Romppainen48
4.Jussi Mertanen

47

5.Teemu Hallikainen

40

 

Eniten rangaistusminuutteja, TOP 5:

 

1.Mikko Mertanen

45

2.Aki Tahvanainen

40

3.Jussi Mertanen38
4.Erno Pennanen

35

5.Markku Leskinen

32

5.Toni Kukkonen32

 

Pelaajatilastot 2016-21:

EtunimiSukunimi KaudetOMSPMinP/O
MikkoHallikainen446759216743,63
AnttiRomppainen69110248150161,65
NikoTiilikainen558554910481,79
TeemuHallikainen670554095231,36
JussiMertanen684224769380,82
VilleVikström447392564141,36
AapoMakkonen55134185221,02
ToniKukkonen677171027320,35
JarkkoSimonen21991625151,32
MarkkuLeskinen66852025320,37
VilleKettunen22013102341,15
PasiVoutilainenkp/mv56310122260,35
MikkoMertanen45381321450,40
AkiTahvanainenkp / mv35081220400,40
MikkoSokkanen4471552060,43
MikkoTurunen1141372021,43
AnttiNuutinen3381181960,50
MikkoMoilanen112971601,33
JoniKostamo112871521,25
TuomasKortelainen326491340,50
TopiRyynänen216461000,63
JoonaMäättä18551021,25
ErnoPennanen438268350,21
MitroMäenharju1644841,33
AnttiÅke1606601,00
JussiReijonen33904440,10
Veli-JuhaniLaunonen22421340,13
JoonasJaskari1902200,22
JarkkoKoivunenmv11702200,12
IljaPöyhönenmv64701120,02
MarkusSaleva11301100,08
JanneHakulinen1201140,50
SanteriKoho1401100,25
KarriAspelund11100000,00
KeijoHeikkinenmv22000000,00
JussiKaimomv2400000,00
Taulukko päivitetty kauden 2021-2022 jälkeen 9.4.2022